5 Pomysłów na rozwój osobisty

Panujący koronawirus powoduje, że wielu z nas spędza sporą część dnia w domu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie tego czasu na własny rozwój. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na produktywne działania.

1. Czytaj

Bardzo ważne w rozwoju osobistym jest przyswajanie wiedzy dobrej jakości. Dobrze czytać książki, które są zgodne z naszymi zainteresowaniami lub pomogą nam rozwiązać jakiś problem. Mając chwile wolnego czasu, warto zastanowić się jaka tematyka byłaby dla nas odpowiednia.

Jeśli nie przepadasz za czytaniem, to możesz spróbować słuchania audiobooków. Dla niektórych osób słuchanie jest dużo wygodniejszą formą zdobywania wiedzy.

2. Stwórz nowe nawyki

Chcesz wstawać wcześniej? Schudnąć? Nauczyć się nowego języka? Idealny moment właśnie nastał. Mając więcej czasu, możesz skrupulatnie zaplanować swój cel i świadomie go realizować. Bez pośpiechu łatwiej Ci będzie wytrwać w postanowieniu, a codzienne powtarzanie czynności wyrobi w Tobie nawyk.

Możliwe, że jest w Tobie mało motywacji – spróbuj wtedy zacząć od jednego celu, który będziesz realizować codziennie, małymi krokami. Dobrym paliwem napędzającym Twoje działania mogą być książki motywacyjne.

3. Zdobądź nowe kontakty

Wiem, wiem – siedzimy w domu, jak mamy nawiązać nowe kontakty? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dzięki możliwościom jakie dają nam portale społecznościowe, możemy dotrzeć do praktycznie każdej osoby z przeróżnych branż. Bardzo często ludzie, którzy odnieśli sukces, chętnie dzielą się wiedzą i odpowiadają na pytania swoich widzów.

Interesujesz się, np. fotografią? Znajdź kilka osób z branży, które dzielą się poczynaniami w mediach społecznościowych, napisz im wiadomość czy byliby chętni na rozmowę przez skype, telefon czy czat. Dzięki temu poznasz nowe osoby i możliwe, że uzyskasz ciekawe wskazówki, bądź odpowiedzi na pytania, które pozwolą Ci przenieść pasje na wyższy poziom.

Wiadomo, że nie każda z tych osób się zgodzi, część prawdopodobnie nawet nie odczyta wiadomości, jednak na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie umówi się z Tobą na rozmowę.

4. Zainteresuj się zawodami, które możesz wykonywać zdalnie

Wiele osób straciło pracę lub straci w przeciągu najbliższych miesięcy. Recesja i zaostrzenia związane z koronawirusem powodują, że rynek pracy będzie musiał się dostosować do nowych realiów. Jeśli jesteś w krytycznej sytuacji, to idealny moment żeby poważnie wziąć się za planowanie przyszłości.

Sklepy internetowe przeżywają potężne oblężenie, wiele firm stara się przenieść swoje usługi do sieci. Już teraz jest wzmożone zapotrzebowanie na pracowników zdalnych. Potrzeba oczywiście ludzi z umiejętnościami, dlatego warto wziąć się za naukę.

Przykładowe zawody, które możesz wykonywać zdalnie to, np. programista, copywriter, księgowy, tłumacz, grafik, tester, doradca, specjalista od social media, marketingowiec. Jest bardzo wiele możliwości, sprawdź jaki zawód najbardziej pasuje do Twoich umiejętności oraz zainteresowań i działaj.

Może to czas żeby założyć własny biznes online?

5. Pogłęb relacje z bliskimi

Często w codziennej pogoni zapominamy o osobach, które są nam najbliższe. Mając teraz chwilę wolnego, pomyślmy jak wyglądają nasze relacje, co można byłoby naprawić czy docenić. Nawet jeśli nie mieszkasz ze swoimi bliskimi, to warto zadzwonić, porozmawiać, spytać się czy niczego nie potrzebują.

Rozwój emocjonalny jest bardzo istotny, pomaga nam lepiej zrozumieć siebie i emocje jakie nami kierują oraz sprawia, że nawiązujemy głębsze relacje, pełne pozytywnych uczuć.

Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu.

Arne Dahl